chart

قرار دادن نمودار قیمت آیفون کمک شایانی به پیش بینی قیمت آیفون در آینده دارد ، که امیدواریم با مطالعه این بخش همکاران ، فروشنده گان و خریداران  با آگاهی بیشتر اقدام به خرید و فروش کنند.

کاربران گرامی همان طور که آگاهی دارند محصولات اپل به طور معمول حدود شهریور ماه هر سال معرفی و روانه بازار می شود و با اندکی اختلاف زمانی وارد بازار ایران می شود.

در این میان در نظر داشته باشید قیمت های محصولات جدید آیفون در شهریور ماه و مهر ماه و حتی میانه های آبان ماه از قیمتی کاذب و بسیار بالایی برخوردار می باشند. پس پیشنهاد برای خرید محصولات جدید برای کابران با بودجه متوسط بعد از آبان ماه می باشد . زیرا تا حدی از قیمت های عموما کاذب و بالای  این ماه کاسته شده و نزدیک به قیمت واقعی می شود.

قیمت محصولات اپل ارتباط مستقیم با قیمت ارز (دلار و درهم ) دارد و سهم بزرگی از تعیین قیمت ، موجودی این محصولات در بازار ایران می باشد.

اگر ما حداقل تاثیر نوسان ارز و موجودی بازار را به طور فرض در نظر بگیریم . تجربیات نشان داده است قیمت آیفون که در شهریور ماه سال جاری معرفی می شود بعد از حدود 2 ماه مقدار قابل توجهی کاهش داشته است و بعد از آبان ماه به صورت ملایم قیمت رو به پایین می باشد. تا اواسط بهمن ماه که شروع به بالا رفتن قیمت می کند تا پایان اسفند ماه

تعطیلات عید گزینه مناسبی برای خرید گوشی آیفون نمی باشد . زیرا قیمت ها بسیار متفاوت و بالاتر از حد معمول بازار می باشد.

بعد از فروردین ماه قیمت آیفون تا اواسط تابستان نوسان خاصی ندارد و تا قبل از معرفی محصول جدید مطابق تجربه قیمت مقداری افزایش پیدا می کند و بعد از معرفی محصول جدید محصول قدیمی سیر نزولی قیمت را می پیماید.

این یک روند کلی در چند سال گذشته در تعیین قیمت آیفون در بازار ایران بوده است، البته این نوسان قیمت توضیح داده شده با مد نظر قرار دادن کمترین تاثیر قیمت ارز و موجودی بازار می باشد.

در زیر نمودار نوسان قیمت در هر ماه نمایش داده شده است .

بهمن 1394

اسفند 1394

فروردین 1395

اردیبهشت 1395

خرداد 1395

تیر 1395

مرداد 1395

شهریور 1395

مهر 1395

آبان 1395

آذر 1395

دی 1395

بهمن 1395

اسفند 1395

تا اطلاع بعدی قیمت های به روز را در صفحه اینستاگرام مرجع قیمت آیفون پیگیری کنید اینستاگرام مرجع قیمت آیفون
+ +