بازی با بازار تلفن همراه

بازی با بازار تلفن همراه

هر از گاهی شاهد مطرح شدن طرح رجیستر در ایران هستیم حال نگاهی متفاوت به عملکرد مسئولین به این طرح داشته باشیم.

اولتیماتوم مسئولین درباره اجرا شدن این طرح تا  فلان تاریخ ، مثال سال گذشته که این فرصت تا اول مهرماه 1394 به آذر ماه و سپس به زمستان و بعدها به اول سال 1395 انتقال پیدا کرد .

 در سال 1395 هم آخرین وعده یکم مرداد ماه 1395 اعلام شد و اکنون که دومین روز مرداد ماه می باشد هیچ خبری از اجرای طرح نیست و شایعه جدیدی برای تاریخ جدید مطرح شده است. بسیار جالب است که هر بار مسئولین تاریخی اعلام  می کنند و بعد از آن تاریخ با اشاره به هماهنگ نبودن و نبود زیرساخت تاریخ را تغییر می دهند.

 به راستی این چه کاری است؟ آیا دوستانی که اعلام طرح از فلان تاریخ را می کنند زیر ساخت را در نظر نمی گیرند؟ آیا بعد از چندین مرتبه تغییر تاریخ به این فکر نمی افتند که ابتدا زیر ساخت را فراهم کنند و با دستگاههای مربوط هماهنگی لازم را انجام دهند ، سپس تاریخ دقیق اعلام کنند؟ آیا طبیعی است که یک طرح که پیچیدگی خاصی هم ندارد و به راحتی زیر ساخت آن مشخص است ، این همه تغییر تاریخ دهد؟

سوالی مطرح می شود که آیا این التهاب وارد شده به بازار سود خاصی  دارد؟

نکته جالبتر احساس رضایت و خوشحالی  فروشندگان و خریداران در این رابطه می باشد که این طرح اجرا نشد و به تاریخ دیگر موکول شد !

حال کجای این بد قولی ها خوشحالی دارد؟ اینکه بازار همیشه در وضعیت نامعلوم به سر می برد؟ اینکه در نزدیکی این تاریخ موجودی بازار کم شود و قیمت رو به بالا رود و در کل خرید و فروش به صورت محسوسی کاهش یابد!

امیدواریم این طرح با تاریخ جدیدی که اعلام کرده اند اجرا شود و برای همیشه تکلیف این صنف مشخص شود. اگر قرار است بازار دارای محصولات قانونی و خدمات پس از فروش قابل قبول باشد از این تاریخ به بعد شاهد آن باشیم و اگر نمی توانند زیر ساخت و هماهنگی های مد نظر خود را انجام دهند دست از اعلام تاریخ های بی اساس بکشند و بازار بی ثبات تلفن همراه را بی ثبات تر از قبل نکنند.

لطفا با ذکر منبع انتشار دهید.

منبع : www.gheymateiphone.com

 

تا اطلاع بعدی قیمت های به روز را در صفحه اینستاگرام مرجع قیمت آیفون پیگیری کنید اینستاگرام مرجع قیمت آیفون
+ +